Beaugies-sous-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaugies-sous-Bois
Komunë
Vendndodhja
Beaugies-sous-Bois is located in Franca
Beaugies-sous-Bois
Beaugies-sous-Bois
46°09′18″V 4°35′20″L / 46.155°V 4.5889°L / 46.155; 4.5889Koordinatat: 46°09′18″V 4°35′20″L / 46.155°V 4.5889°L / 46.155; 4.5889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Guiscard
Ndërbashkësia Pays Noyonnais
Kryetari Vincent Planckeel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.91 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 86 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60640
INSEE 60052


Beaugies-sous-Bois është një komunëFrancë. Beaugies-sous-Bois bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 3.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]