Beaulieu, Haute-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
45°07′44″V 3°56′34″L / 45.1289°V 3.9428°L / 45.1289; 3.9428Koordinatat: 45°07′44″V 3°56′34″L / 45.1289°V 3.9428°L / 45.1289; 3.9428
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Le Puy-en-Velay
Kantoni Vorey
Ndërbashkësia L'Emblavez
Kryetari René Mourier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.27 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 916 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43021


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 916 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 22.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]