Beaulieu-lès-Loches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-lès-Loches
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu-lès-Loches
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu-lès-Loches is located in Franca
Beaulieu-lès-Loches
Beaulieu-lès-Loches
46°40′40″V 1°36′32″P / 46.6778°V 1.6089°P / 46.6778; -1.6089Koordinatat: 46°40′40″V 1°36′32″P / 46.6778°V 1.6089°P / 46.6778; -1.6089
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Loches
Kantoni Loches
Kryetari Sophie Métadier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.88 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 1745 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37020


Beaulieu-lès-Loches është një komunëFrancë. Beaulieu-lès-Loches bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1745 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 3.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]