Beaulieu-les-Fontaines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-les-Fontaines
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu-les-Fontaines is located in Franca
Beaulieu-les-Fontaines
Beaulieu-les-Fontaines
46°34′36″V 0°14′00″P / 46.5767°V 0.2333°P / 46.5767; -0.2333Koordinatat: 46°34′36″V 0°14′00″P / 46.5767°V 0.2333°P / 46.5767; -0.2333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Lassigny
Ndërbashkësia Pays des Sources
Kryetari François Plevel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.6 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 589 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60310
INSEE 60053


Beaulieu-les-Fontaines është një komunëFrancë. Beaulieu-les-Fontaines bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 589 banorë dhe sipërfaqe 12.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]