Beaulieu-sur-Dordogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-sur-Dordogne
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu-sur-Dordogne
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu-sur-Dordogne is located in Franca
Beaulieu-sur-Dordogne
Beaulieu-sur-Dordogne
47°32′36″V 2°49′04″L / 47.5433°V 2.8178°L / 47.5433; 2.8178Koordinatat: 47°32′36″V 2°49′04″L / 47.5433°V 2.8178°L / 47.5433; 2.8178
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Tulle
Kantoni Beaulieu-sur-Dordogne
Ndërbashkësia Sud Corrézien
Kryetari Jacques Descargues
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.65 km2
Lartësia 147 m (m.n.d.)
Popullsia 1296 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19120
INSEE 19019


Beaulieu-sur-Dordogne është një komunëFrancë. Beaulieu-sur-Dordogne bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 1296 banorë dhe sipërfaqe 8.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]