Beaumé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumé
Komunë
noform
Pamje nga Beaumé
Vendndodhja
Beaumé is located in Franca
Beaumé
Beaumé
48°53′06″V 3°52′42″L / 48.885°V 3.8783°L / 48.885; 3.8783Koordinatat: 48°53′06″V 3°52′42″L / 48.885°V 3.8783°L / 48.885; 3.8783
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Vervins
Kantoni Aubenton
Ndërbashkësia Pays des Trois Rivières
Kryetari Bernard Derumigny
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.18 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 97 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2500
INSEE 2055


Beaumé është një komunëFrancë. Beaumé bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 9.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaumé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale