Beauménil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauménil
Komunë
noform
Pamje nga Beauménil
Vendndodhja
Beauménil is located in Franca
Beauménil
Beauménil
47°01′30″V 4°50′23″L / 47.025°V 4.8397°L / 47.025; 4.8397Koordinatat: 47°01′30″V 4°50′23″L / 47.025°V 4.8397°L / 47.025; 4.8397
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Bruyères
Ndërbashkësia Vallée de la Vologne
Kryetari Alain Gremillet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.3 km2
Popullsia 133 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88600
INSEE 88046


Beauménil është një komunëFrancë. Beauménil bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 3.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]