Beaumes-de-Venise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumes-de-Venise
Komunë
noform
Pamje nga Beaumes-de-Venise
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumes-de-Venise is located in Franca
Beaumes-de-Venise
Beaumes-de-Venise
49°00′47″V 0°42′22″L / 49.013°V 0.706°L / 49.013; 0.706Koordinatat: 49°00′47″V 0°42′22″L / 49.013°V 0.706°L / 49.013; 0.706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Qarku Arrondissement Carpentras
Kantoni Beaumes-de-Venise
Ndërbashkësia Ventoux-Comtat Venaissin
Kryetari Christian Gonnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.89 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 2223 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 84190
INSEE 84012


Beaumes-de-Venise është një komunëFrancë. Beaumes-de-Venise bën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 2223 banorë dhe sipërfaqe 18.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]