Beaumettes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumettes
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumettes is located in Franca
Beaumettes
Beaumettes
50°32′32″V 2°13′41″L / 50.5422°V 2.2281°L / 50.5422; 2.2281Koordinatat: 50°32′32″V 2°13′41″L / 50.5422°V 2.2281°L / 50.5422; 2.2281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Qarku Arrondissement Apt
Kantoni Gordes
Kryetari Robert Piquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.59 km2
Lartësia 127 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 84013


Beaumettes është një komunëFrancë. Beaumettes bën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe 2.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]