Beaumont, Corrèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
45°18′51″V 3°20′32″L / 45.3142°V 3.3422°L / 45.3142; 3.3422Koordinatat: 45°18′51″V 3°20′32″L / 45.3142°V 3.3422°L / 45.3142; 3.3422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Tulle
Kantoni Seilhac
Ndërbashkësia Pays de Tulle
Kryetari Serge Virsolvy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.9 km2
Lartësia 490 m (m.n.d.)
Popullsia 117 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19390
INSEE 19020


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 117 banorë dhe sipërfaqe 10.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]