Beaumont, Haute-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
48°51′09″V 5°47′18″L / 48.8525°V 5.7883°L / 48.8525; 5.7883Koordinatat: 48°51′09″V 5°47′18″L / 48.8525°V 5.7883°L / 48.8525; 5.7883
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni Brioude-Nord
Kryetari Jacques Vacheron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.03 km2
Lartësia 442 m (m.n.d.)
Popullsia 261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43022


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 261 banorë (regjistrimi 2004) dhe sipërfaqe 12.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]