Beaumont-de-Lomagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-de-Lomagne
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-de-Lomagne is located in Franca
Beaumont-de-Lomagne
Beaumont-de-Lomagne
48°08′10″V 2°28′32″L / 48.1361°V 2.4756°L / 48.1361; 2.4756Koordinatat: 48°08′10″V 2°28′32″L / 48.1361°V 2.4756°L / 48.1361; 2.4756
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Beaumont-de-Lomagne
Kryetari Faustin Llido
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 82013


Beaumont-de-Lomagne është një komunëFrancë. Beaumont-de-Lomagne bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 3894 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]