Beaumont-de-Pertuis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-de-Pertuis
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-de-Pertuis
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-de-Pertuis is located in Franca
Beaumont-de-Pertuis
Beaumont-de-Pertuis
45°46′20″V 1°50′08″L / 45.7722°V 1.8356°L / 45.7722; 1.8356Koordinatat: 45°46′20″V 1°50′08″L / 45.7722°V 1.8356°L / 45.7722; 1.8356
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Qarku Arrondissement Apt
Kantoni Pertuis
Ndërbashkësia Luberon-Durance
Kryetari Claude Berge-Laval
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.07 km2
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Popullsia 1019 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 84120
INSEE 84014


Beaumont-de-Pertuis është një komunëFrancë. Beaumont-de-Pertuis bën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 1019 banorë dhe sipërfaqe 56.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]