Beaumont-du-Gâtinais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-du-Gâtinais
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-du-Gâtinais is located in Franca
Beaumont-du-Gâtinais
Beaumont-du-Gâtinais
44°46′15″V 0°46′05″L / 44.7708°V 0.7681°L / 44.7708; 0.7681Koordinatat: 44°46′15″V 0°46′05″L / 44.7708°V 0.7681°L / 44.7708; 0.7681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Fontainebleau
Kantoni Château-Landon
Ndërbashkësia Campagne Gâtinaise
Kryetari Hugues Moncel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.58 km2
Popullsia 1110 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77890
INSEE 77027


Beaumont-du-Gâtinais është një komunëFrancë. Beaumont-du-Gâtinais bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1110 banorë dhe sipërfaqe 16.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]