Beaumont-du-Périgord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-du-Périgord
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-du-Périgord
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-du-Périgord is located in Franca
Beaumont-du-Périgord
Beaumont-du-Périgord
44°46′11″V 0°46′02″L / 44.76981°V 0.767346°L / 44.76981; 0.767346Koordinatat: 44°46′11″V 0°46′02″L / 44.76981°V 0.767346°L / 44.76981; 0.767346
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Bergerac
Kantoni Beaumont-du-Périgord
Ndërbashkësia Pays Beaumontois
Kryetari Dominique Mortemousque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.18 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 1142 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24440
INSEE 24028


Beaumont-du-Périgord është një komunëFrancë. Beaumont-du-Périgord bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1142 banorë dhe sipërfaqe 24.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]