Beaumont-en-Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-en-Argonne
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-en-Argonne
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-en-Argonne is located in Franca
Beaumont-en-Argonne
Beaumont-en-Argonne
49°41′18″V 3°08′00″L / 49.6883°V 3.1333°L / 49.6883; 3.1333Koordinatat: 49°41′18″V 3°08′00″L / 49.6883°V 3.1333°L / 49.6883; 3.1333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Sedan
Kantoni Mouzon
Ndërbashkësia Trois Cantons
Kryetari Guy Joseph
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.05 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 454 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8210
INSEE 8055


Beaumont-en-Argonne është një komunëFrancë. Beaumont-en-Argonne bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 454 banorë dhe sipërfaqe 31.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]