Beaumont-en-Verdunois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-en-Verdunois
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-en-Verdunois is located in Franca
Beaumont-en-Verdunois
Beaumont-en-Verdunois
47°11′26″V 3°13′37″L / 47.1906°V 3.2269°L / 47.1906; 3.2269Koordinatat: 47°11′26″V 3°13′37″L / 47.1906°V 3.2269°L / 47.1906; 3.2269
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Charny-sur-Meuse
Ndërbashkësia Charny-sur-Meuse
Kryetari Pierre Libert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.87 km2
Lartësia 305 m (m.n.d.)
Popullsia 0 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55100
INSEE 55039


Beaumont-en-Verdunois është një komunëFrancë. Beaumont-en-Verdunois bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 0 banorë dhe sipërfaqe 7.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]