Beaumont-la-Ronce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-la-Ronce
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-la-Ronce
Vendndodhja
Beaumont-la-Ronce is located in Franca
Beaumont-la-Ronce
Beaumont-la-Ronce
49°04′51″V 0°46′41″L / 49.0808°V 0.7781°L / 49.0808; 0.7781Koordinatat: 49°04′51″V 0°46′41″L / 49.0808°V 0.7781°L / 49.0808; 0.7781
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Tours
Kantoni Neuillé-Pont-Pierre
Kryetari Gérard Martineau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.04 km2
Popullsia 1157 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37021


Beaumont-la-Ronce është një komunëFrancë. Beaumont-la-Ronce bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1157 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 39.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]