Beaumont-les-Autels

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-les-Autels
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-les-Autels is located in Franca
Beaumont-les-Autels
Beaumont-les-Autels
45°59′52″V 3°23′07″L / 45.9978°V 3.3853°L / 45.9978; 3.3853Koordinatat: 45°59′52″V 3°23′07″L / 45.9978°V 3.3853°L / 45.9978; 3.3853
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Nogent-le-Rotrou
Kantoni Authon-du-Perche
Ndërbashkësia Perche
Kryetari Marcel Touzo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.98 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 505 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28480
INSEE 28031


Beaumont-les-Autels është një komunëFrancë. Beaumont-les-Autels bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 505 banorë dhe sipërfaqe 20.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]