Beaumont-les-Nonains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-les-Nonains
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-les-Nonains is located in Franca
Beaumont-les-Nonains
Beaumont-les-Nonains
44°51′46″V 4°56′36″L / 44.8628°V 4.9433°L / 44.8628; 4.9433Koordinatat: 44°51′46″V 4°56′36″L / 44.8628°V 4.9433°L / 44.8628; 4.9433
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Auneuil
Ndërbashkësia Thelle Bray
Kryetari François Masurier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.53 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 352 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60390
INSEE 60054


Beaumont-les-Nonains është një komunëFrancë. Beaumont-les-Nonains bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 352 banorë dhe sipërfaqe 9.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]