Beaumont-sur-Dême

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-sur-Dême
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-sur-Dême is located in Franca
Beaumont-sur-Dême
Beaumont-sur-Dême
43°22′54″V 1°21′30″L / 43.3817°V 1.3583°L / 43.3817; 1.3583Koordinatat: 43°22′54″V 1°21′30″L / 43.3817°V 1.3583°L / 43.3817; 1.3583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni La Chartre-sur-le-Loir
Ndërbashkësia Communauté de communes du Val du Loir
Kryetari Dominique Duchêne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.49 km2
Popullsia 347 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72340
INSEE 72027


Beaumont-sur-Dême është një komunëFrancë. Beaumont-sur-Dême bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 347 banorë (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009) dhe sipërfaqe 13.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]