Beaumont-sur-Lèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-sur-Lèze
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-sur-Lèze
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-sur-Lèze is located in Franca
Beaumont-sur-Lèze
Beaumont-sur-Lèze
48°13′37″V 0°07′53″L / 48.2269°V 0.1314°L / 48.2269; 0.1314Koordinatat: 48°13′37″V 0°07′53″L / 48.2269°V 0.1314°L / 48.2269; 0.1314
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Muret
Kantoni Auterive
Ndërbashkësia Lèze-Ariège-Garonne
Kryetari René Delpech
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.31 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 1485 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31870
INSEE 31052


Beaumont-sur-Lèze është një komunëFrancë. Beaumont-sur-Lèze bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1485 banorë dhe sipërfaqe 26.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]