Beaumont-sur-Sarthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-sur-Sarthe
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-sur-Sarthe
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-sur-Sarthe is located in Franca
Beaumont-sur-Sarthe
Beaumont-sur-Sarthe
47°27′56″V 5°21′50″L / 47.4656°V 5.3639°L / 47.4656; 5.3639Koordinatat: 47°27′56″V 5°21′50″L / 47.4656°V 5.3639°L / 47.4656; 5.3639
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.64 km2
Popullsia 2191 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 72029


Beaumont-sur-Sarthe është një komunëFrancë. Beaumont-sur-Sarthe bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 2191 banorë dhe sipërfaqe 6.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]