Beaumont-sur-Vesle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-sur-Vesle
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-sur-Vesle is located in Franca
Beaumont-sur-Vesle
Beaumont-sur-Vesle
49°05′21″V 0°45′59″L / 49.0892°V 0.7664°L / 49.0892; 0.7664Koordinatat: 49°05′21″V 0°45′59″L / 49.0892°V 0.7664°L / 49.0892; 0.7664
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Verzy
Ndërbashkësia Vesle-Montagne de Reims
Kryetari Michel Coffinet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.69 km2
Popullsia 713 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51360
INSEE 51044


Beaumont-sur-Vesle është një komunëFrancë. Beaumont-sur-Vesle bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 713 banorë dhe sipërfaqe 5.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]