Beaunay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaunay
Komunë
Vendndodhja
Beaunay is located in Franca
Beaunay
Beaunay
46°16′55″V 2°53′09″L / 46.2819°V 2.8858°L / 46.2819; 2.8858Koordinatat: 46°16′55″V 2°53′09″L / 46.2819°V 2.8858°L / 46.2819; 2.8858
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Montmort-Lucy
Ndërbashkësia La Brie des Étangs
Kryetari Jean-Marie Aubert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.53 km2
Lartësia 173 m (m.n.d.)
Popullsia 99 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51270
INSEE 51045


Beaunay është një komunëFrancë. Beaunay bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 3.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaunay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale