Beaune-sur-Arzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaune-sur-Arzon
Komunë
Vendndodhja
Beaune-sur-Arzon is located in Franca
Beaune-sur-Arzon
Beaune-sur-Arzon
46°24′41″V 5°16′01″L / 46.4114°V 5.2669°L / 46.4114; 5.2669Koordinatat: 46°24′41″V 5°16′01″L / 46.4114°V 5.2669°L / 46.4114; 5.2669
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Le Puy-en-Velay
Kantoni Craponne-sur-Arzon
Kryetari Jean-Pierre Morgat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.38 km2
Lartësia 930 m (m.n.d.)
Popullsia 208 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43023


Beaune-sur-Arzon është një komunëFrancë. Beaune-sur-Arzon bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 208 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 14.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]