Beaupuy, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaupuy
Komunë
noform
Pamje nga Beaupuy
Stema_figura
Vendndodhja
Beaupuy is located in Franca
Beaupuy
Beaupuy
43°49′19″V 1°07′06″L / 43.8219°V 1.1183°L / 43.8219; 1.1183Koordinatat: 43°49′19″V 1°07′06″L / 43.8219°V 1.1183°L / 43.8219; 1.1183
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Toulouse-8
Kryetari Maurice Grenier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.84 km2
Lartësia 153 m (m.n.d.)
Popullsia 1296 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31850
INSEE 31053


Beaupuy është një komunëFrancë. Beaupuy bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1296 banorë dhe sipërfaqe 5.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]