Beaupuy, Lot-et-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaupuy
Komunë
Vendndodhja
Beaupuy is located in Franca
Beaupuy
Beaupuy
50°05′07″V 2°23′33″L / 50.0853°V 2.3925°L / 50.0853; 2.3925Koordinatat: 50°05′07″V 2°23′33″L / 50.0853°V 2.3925°L / 50.0853; 2.3925
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Marmande
Kantoni Marmande-Ouest
Ndërbashkësia Val de Garonne
Kryetari Pascal Laperche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.17 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 1426 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47200
INSEE 47024


Beaupuy është një komunëFrancë. Beaupuy bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1426 banorë dhe sipërfaqe 8.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]