Beaupuy, Tarn-et-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaupuy
Komunë
Vendndodhja
Beaupuy is located in Franca
Beaupuy
Beaupuy
50°10′48″V 3°33′09″L / 50.18°V 3.5525°L / 50.18; 3.5525Koordinatat: 50°10′48″V 3°33′09″L / 50.18°V 3.5525°L / 50.18; 3.5525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Montauban
Kantoni Verdun-sur-Garonne
Ndërbashkësia Garonne et Gascogne
Kryetari Arnaury Constans
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.81 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 262 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82600
INSEE 82014


Beaupuy është një komunëFrancë. Beaupuy bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 11.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]