Beaurains-lès-Noyon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurains-lès-Noyon
Komunë
Vendndodhja
Beaurains-lès-Noyon is located in Franca
Beaurains-lès-Noyon
Beaurains-lès-Noyon
43°30′41″V 5°32′42″L / 43.5114°V 5.545°L / 43.5114; 5.545Koordinatat: 43°30′41″V 5°32′42″L / 43.5114°V 5.545°L / 43.5114; 5.545
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Noyon
Ndërbashkësia Pays Noyonnais
Kryetari Daniel Hardier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.8 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 289 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60400
INSEE 60055


Beaurains-lès-Noyon është një komunëFrancë. Beaurains-lès-Noyon bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 289 banorë dhe sipërfaqe 3.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]