Beauregard-de-Terrasson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauregard-de-Terrasson
Komunë
noform
Pamje nga Beauregard-de-Terrasson
Vendndodhja
Beauregard-de-Terrasson is located in Franca
Beauregard-de-Terrasson
Beauregard-de-Terrasson
45°48′42″V 3°18′01″L / 45.8117°V 3.3003°L / 45.8117; 3.3003Koordinatat: 45°48′42″V 3°18′01″L / 45.8117°V 3.3003°L / 45.8117; 3.3003
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kantoni Terrasson-Lavilledieu
Ndërbashkësia Terrassonnais
Kryetari Lionel Armaghanian
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.97 km2
Lartësia 248 m (m.n.d.)
Popullsia 694 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24120
INSEE 24030


Beauregard-de-Terrasson është një komunëFrancë. Beauregard-de-Terrasson bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 694 banorë dhe sipërfaqe 7.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]