Beauregard-et-Bassac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauregard-et-Bassac
Komunë
noform
Pamje nga Beauregard-et-Bassac
Vendndodhja
Beauregard-et-Bassac is located in Franca
Beauregard-et-Bassac
Beauregard-et-Bassac
45°20′21″V 5°03′19″L / 45.3392°V 5.0553°L / 45.3392; 5.0553Koordinatat: 45°20′21″V 5°03′19″L / 45.3392°V 5.0553°L / 45.3392; 5.0553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Bergerac
Kantoni Villamblard
Ndërbashkësia Pays de Villamblard
Kryetari Patrice Perrier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.02 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Popullsia 294 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24140
INSEE 24031


Beauregard-et-Bassac është një komunëFrancë. Beauregard-et-Bassac bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe 12.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]