Beaurepaire, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurepaire
Komunë
Vendndodhja
Beaurepaire is located in Franca
Beaurepaire
Beaurepaire
46°54′41″V 1°05′16″P / 46.9114°V 1.0878°P / 46.9114; -1.0878Koordinatat: 46°54′41″V 1°05′16″P / 46.9114°V 1.0878°P / 46.9114; -1.0878
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Pont-Sainte-Maxence
Ndërbashkësia Pays d’Oise et d’Halatte
Kryetari Christian de Luppe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.07 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 56 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60700
INSEE 60056


Beaurepaire është një komunëFrancë. Beaurepaire bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 56 banorë dhe sipërfaqe 5.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]