Beaurevoir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurevoir
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaurevoir is located in Franca
Beaurevoir
Beaurevoir
50°10′40″V 4°07′40″L / 50.1778°V 4.1278°L / 50.1778; 4.1278Koordinatat: 50°10′40″V 4°07′40″L / 50.1778°V 4.1278°L / 50.1778; 4.1278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Le Catelet
Ndërbashkësia Pays du Vermandois
Kryetari Eric Limpans
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.73 km2
Lartësia 138 m (m.n.d.)
Popullsia 1528 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2110
INSEE 2057


Beaurevoir është një komunëFrancë. Beaurevoir bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 1528 banorë dhe sipërfaqe 21.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]