Beaussac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Vendndodhja
Beaussac is located in Franca
Beaussac
49°41′09″V 1°33′49″L / 49.6858°V 1.5636°L / 49.6858; 1.5636Koordinatat: 49°41′09″V 1°33′49″L / 49.6858°V 1.5636°L / 49.6858; 1.5636
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Nontron
Kantoni Mareuil
Ndërbashkësia Pays de Mareuil-en-Périgord
Kryetari Éric Charron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.05 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 24033


Beaussac është një komunëFrancë. Beaussac bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 187 banorë dhe sipërfaqe 18.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]