Beauteville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauteville
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beauteville is located in Earth
Beauteville
Beauteville (Earth)
44°42′16″V 0°27′03″P / 44.7044°V 0.4508°P / 44.7044; -0.4508Koordinatat: 44°42′16″V 0°27′03″P / 44.7044°V 0.4508°P / 44.7044; -0.4508
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Villefranche-de-Lauragais
Kryetari Marius Milhes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.49 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 162 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31290
INSEE 31054


Beauteville është një komunëFrancë. Beauteville bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 162 banorë dhe sipërfaqe 4.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]