Beautheil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beautheil
Komunë
Vendndodhja
Beautheil is located in Franca
Beautheil
Beautheil
49°39′06″V 3°20′44″L / 49.6517°V 3.3456°L / 49.6517; 3.3456Koordinatat: 49°39′06″V 3°20′44″L / 49.6517°V 3.3456°L / 49.6517; 3.3456
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Meaux
Kantoni Coulommiers
Ndërbashkësia Trois Rivières
Kryetari Jean-François Perrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.37 km2
Popullsia 688 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77120
INSEE 77028


Beautheil është një komunëFrancë. Beautheil bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 688 banorë dhe sipërfaqe 18.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]