Beautiran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beautiran
Komunë
noform
Pamje nga Beautiran
Stema_figura
Vendndodhja
Beautiran is located in Franca
Beautiran
Beautiran
49°38′38″V 1°02′10″L / 49.6439°V 1.0361°L / 49.6439; 1.0361Koordinatat: 49°38′38″V 1°02′10″L / 49.6439°V 1.0361°L / 49.6439; 1.0361
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni Brède
Ndërbashkësia Montesquieu
Kryetari Yves Mayeux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.35 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 2168 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33640
INSEE 33037


Beautiran është një komunëFrancë. Beautiran bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 2168 banorë dhe sipërfaqe 6.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]