Beautor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beautor
Komunë
Vendndodhja
Beautor is located in Franca
Beautor
Beautor
48°36′29″V 0°18′23″P / 48.6081°V 0.3064°P / 48.6081; -0.3064Koordinatat: 48°36′29″V 0°18′23″P / 48.6081°V 0.3064°P / 48.6081; -0.3064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Tergnier
Ndërbashkësia Villes d'Oyse
Kryetari Jacky Vasseur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.44 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 2664 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2800
INSEE 2059


Beautor është një komunëFrancë. Beautor bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 2664 banorë dhe sipërfaqe 7.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beautor – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale