Beauvais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvais
Komunë
noform
Pamje nga Beauvais
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvais is located in Franca
Beauvais
Beauvais
43°54′39″V 1°34′14″L / 43.9108°V 1.5706°L / 43.9108; 1.5706Koordinatat: 43°54′39″V 1°34′14″L / 43.9108°V 1.5706°L / 43.9108; 1.5706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Ndërbashkësia Beauvaisis
Kryetari Caroline Cayeux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.31 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 54461 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60000
INSEE 60057


Beauvais është një komunëFrancë. Beauvais bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 54461 banorë dhe sipërfaqe 33.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]