Beauville, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauville
Komunë
Vendndodhja
Beauville is located in Franca
Beauville
Beauville
48°17′53″V 1°39′19″L / 48.2981°V 1.6553°L / 48.2981; 1.6553Koordinatat: 48°17′53″V 1°39′19″L / 48.2981°V 1.6553°L / 48.2981; 1.6553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Caraman
Ndërbashkësia Cœur Lauragais
Kryetari Gérard Fournier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.06 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31460
INSEE 31055


Beauville është një komunëFrancë. Beauville bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 6.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]