Beauville, Lot-et-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauville
Komunë
noform
Pamje nga Beauville
Stema_figura
Vendndodhja
Beauville is located in Franca
Beauville
Beauville
47°50′20″V 1°15′18″L / 47.839°V 1.255°L / 47.839; 1.255Koordinatat: 47°50′20″V 1°15′18″L / 47.839°V 1.255°L / 47.839; 1.255
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Agen
Kantoni Beauville
Ndërbashkësia Coteaux de Beauville
Kryetari Annie Reimherr
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.17 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 584 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47470
INSEE 47025


Beauville është një komunëFrancë. Beauville bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 584 banorë dhe sipërfaqe 23.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]