Beauvoir, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir
Komunë
Vendndodhja
Beauvoir is located in Franca
Beauvoir
Beauvoir
47°47′42″V 3°22′18″L / 47.795°V 3.3717°L / 47.795; 3.3717Koordinatat: 47°47′42″V 3°22′18″L / 47.795°V 3.3717°L / 47.795; 3.3717
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Breteuil
Ndërbashkësia Vallées de la Brèche et de la Noye
Kryetari René Budin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.27 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 286 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60120
INSEE 60058


Beauvoir është një komunëFrancë. Beauvoir bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 286 banorë dhe sipërfaqe 10.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]