Beauvoir-en-Lyons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir-en-Lyons
Komunë
Vendndodhja
Beauvoir-en-Lyons is located in Franca
Beauvoir-en-Lyons
Beauvoir-en-Lyons
46°55′01″V 2°02′29″P / 46.9169°V 2.0414°P / 46.9169; -2.0414Koordinatat: 46°55′01″V 2°02′29″P / 46.9169°V 2.0414°P / 46.9169; -2.0414
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Argueil
Ndërbashkësia Les Quatre Rivières
Kryetari Dominique Rimbert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.29 km2
Lartësia 248 m (m.n.d.)
Popullsia 562 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76220
INSEE 76067


Beauvoir-en-Lyons është një komunëFrancë. Beauvoir-en-Lyons bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 562 banorë dhe sipërfaqe 33.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]