Beauvois-en-Vermandois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvois-en-Vermandois
Komunë
Vendndodhja
Beauvois-en-Vermandois is located in Franca
Beauvois-en-Vermandois
Beauvois-en-Vermandois
43°43′09″V 4°19′26″L / 43.7192°V 4.324°L / 43.7192; 4.324Koordinatat: 43°43′09″V 4°19′26″L / 43.7192°V 4.324°L / 43.7192; 4.324
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Vermand
Ndërbashkësia Pays du Vermandois
Kryetari Jean-Marc Tampigny
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.51 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 277 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2590
INSEE 2060


Beauvois-en-Vermandois është një komunëFrancë. Beauvois-en-Vermandois bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 277 banorë dhe sipërfaqe 7.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]