Beaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaux
Komunë
Vendndodhja
Beaux is located in Franca
Beaux
Beaux
43°39′59″V 1°22′42″L / 43.6664°V 1.3783°L / 43.6664; 1.3783Koordinatat: 43°39′59″V 1°22′42″L / 43.6664°V 1.3783°L / 43.6664; 1.3783
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Yssingeaux
Kantoni Yssingeaux
Kryetari Madeleine Grange
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.78 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 792 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43024


Beaux është një komunëFrancë. Beaux bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 792 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 16.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale