Beauzac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauzac
Komunë
noform
Pamje nga Beauzac
Stema_figura
Vendndodhja
Beauzac is located in Franca
Beauzac
Beauzac
45°15′36″V 4°05′57″L / 45.26°V 4.099167°L / 45.26; 4.099167Koordinatat: 45°15′36″V 4°05′57″L / 45.26°V 4.099167°L / 45.26; 4.099167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Yssingeaux
Kantoni Monistrol-sur-Loire
Ndërbashkësia Les Marches du Velay
Kryetari Jean Proriol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.33 km2
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Popullsia 2708 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43025


Beauzac është një komunëFrancë. Beauzac bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2708 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 36.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beauzac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale