Beauzelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauzelle
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beauzelle is located in Franca
Beauzelle
Beauzelle
48°09′32″V 7°19′41″L / 48.1589°V 7.3281°L / 48.1589; 7.3281Koordinatat: 48°09′32″V 7°19′41″L / 48.1589°V 7.3281°L / 48.1589; 7.3281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Blagnac
Ndërbashkësia Grand Toulouse
Kryetari Claude Benoit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.42 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 5096 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31700
INSEE 31056


Beauzelle është një komunëFrancë. Beauzelle bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 5096 banorë dhe sipërfaqe 4.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]