Beauziac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauziac
Komunë
noform
Pamje nga Beauziac
Vendndodhja
Beauziac is located in Franca
Beauziac
Beauziac
49°42′17″V 0°26′54″L / 49.7047°V 0.4483°L / 49.7047; 0.4483Koordinatat: 49°42′17″V 0°26′54″L / 49.7047°V 0.4483°L / 49.7047; 0.4483
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Nérac
Kantoni Casteljaloux
Ndërbashkësia Coteaux et des Landes de Gascogne
Kryetari Claude Gally
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.34 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 252 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47700
INSEE 47026


Beauziac është një komunëFrancë. Beauziac bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 252 banorë dhe sipërfaqe 15.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]