Bebeto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bebeto
Të dhënat personale
Emri i plotëJosé Roberto Gama de Oliveira
Data e lindjes (1964-02-16) 16 Shkurt, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesSalvador, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983Vitória0(7)
1983–1989Flamengo80(34)
1989–1991Vasco da Gama53(28)
1992–1996Deportivo La Coruña131(86)
1996Flamengo15(7)
1997Sevilla F.C.5(0)
1997Vitória8(8)
1997Cruzeiro0(0)
1998–1999Botafogo17(9)
1999Toros Neza8(2)
2000Kashima Antlers8(1)
2000Vitória3(0)
2001–2002Vasco da Gama8(2)
2002Al-Ittihad5(1)
Ekipi kombëtar
1985–1998Flag of Brazil.svg Brazili75(39)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Bebeto (lindur më 16 Shkurt 1964) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 75 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1985 6 0
1986 0 0
1987 0 0
1988 0 0
1989 18 10
1990 3 0
1991 5 0
1992 8 7
1993 9 7
1994 11 8
1995 2 2
1996 1 1
1997 3 1
1998 9 3
Gjithsej 75 39

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]